Tkaniny na koszule

Tkaniny na koszule, materiał na koszule, tkanina na bluzki, tkaniny koszulowe, tkanina koszulowa.

TKANINY NA KOSZULE

Tkaniny koszulowe to nasza pasja która trwa nieprzerwalnie od 2007 roku. Znajomość branży spowodowała chęć kreowania naszego polskiego rynku odzieżowego i inspirowania go nowościami dostępnymi na całym świecie.

Dostępne w ofercie tkaniny koszulowe są niejednokrotnie produkowane przy użyciu najlepszych przędz kompaktowych pojedynczo skrętnych oraz dwukrotnie skrętnych, potocznie nazywanych „Twoply”. Ich bardzo wysokie parametry techniczne powodują, że są używane w różnego rodzaju przetargach dla instytucji lub firm korporacyjnych jak również dla szerokiego rynku modowego. Materiały na koszule zawierają wcześniej wymienione przędze bawełniane w konstrukcji przędz pojedynczych jak 50/1 aż do 80/1 oraz podwójnie skrętne od 40/2  przez 80/2 do nawet 160/2, dzięki czemu tkaniny bawełniane posiadają doskonałe walory użytkowe i są łatwe w konserwacji. Wykorzystywane cienkie przędze do produkcji koszul szczególnie podwójnie skrętne sprawiają, dużą plastyczność tkaniny a zarazem jej łatwy powrót po zgnieceniu do poprzedniej formy. Zazwyczaj wraz  z wysokimi parametrami zastosowanymi w tkaninie na koszule lub materiale na bluzkę idzie w parze cena. Jednak mimo, iż jest ona na wysokim poziomie, bardzo często coraz więcej naszych klientów docenia jakość oferowanych produktów i sięga nawet po te z najwyższej półki! Doceniana jest przez coraz większą rzesze naszych klientów, co jest poprzedzone rosnącą świadomościom klienta detalicznego, który odwiedza sklep w galerii lub na deptaku.

MATERIAŁ NA KOSZULE

Nasze tkaniny koszulowe oraz tkaniny bluzkowe występują w różnych splotach. Najczęściej stosowanym splotem jest konstrukcja płócienna, czyli popularna popelina (1/1). Wykorzystywana jako bazowy materiał na koszulę klasyczna w różnego rodzaju mieszankach oraz 100% Co. Jednym z ostatnio bardzo popularnych jest również splot skośny tzw. TWILL. Konstrukcje są różne w zależności od ekspozycji jego charakteru (2/1 lub 3/1 bardziej zarysowany, widoczny)

Następnym dostępna tkanina na koszulę jest materiał w splocie atłasowym potocznie nazywany satyną. Charakterystyczne w tej konstrukcji jest fakt delikatnego efektu błyszczenia się po prawej stronie na powierzchni tkaniny koszulowej. Tego typu splot jest również bardzo popularny w materiałach na bluzki damskie. Tego typu tkanina jest dostepna w naszej ofercie w jakości 100% Co, mieszanki poliestrowo-bawełnianej jak również CO/EL.

Nastepną kostrukcją jest splot typu oxford oraz royal oxford. Oxfordowa konstrukcja tkaniny koszulowej jest bardzo popularna w środowisku koszul korporacyjnych, czyli zazwyczaj użytkowanych w firmach. Tkaniny koszulowe w splocie oxfordowym bardzo często wybierane są w różnego rodzaju przetargach dla instytucji oraz firm.

W ofercie naszych tkanin możemy znaleźć dodatkowo konstrukcje dobby. Są to różnego rodzaju sploty i żakardy zdobiące prawą strone naszych tkanin na koszulę. Ostatnimi czasy jedna z bardziej popularych splotów typu dobby stała się jodełka z ang. Herringbone.

TKANINY KOSZULOWE I TKANINY BLUZKOWE

Tkaniny koszulowe i tkaniny bluzkowe, które posiadamy w ofercie możemy zaproponować w wielu różnorodnych wykończeniach, rozpoczynając od tych podstawowych dla tkanin bawełnianych a kończąc na najbardziej koszto-twórczych amoniakalnych. Pierwszym i zarazem najbardziej popularnym w tkaninach koszulowych z zawartościom poliestru jest wynończenie typu Soft. Cechuje go delikatny chwyt materiału na koszulę.  Następnym sposobem wykończenia tkaniny na koszulę jest Peaching efect. Ta nomenklatura w środowisku modowym znana jest również jako „skórka brzoskwini”. Mechanicznie szczotkowanie powierzchni tkaniny w celu poprawienia jest walorów dotykowych. Najbardziej  popularnym rodzajem „finishingu” tkanin na koszule oraz tkanin na bluzki szczególnie tych z przewagą w bawełnę jest Easy to iron (ETI) oraz Easy Care (EC). Dlaczego ten rodzaj wykończenia jest tak bardzo popularny w tkaninach koszulowych bogatych w bawełnę? Przyczyna tkwi w jej właściwościach i z racji swoich naturalnych parametrów jest podatna na różnego rodzaju zagniecenia wynikające z użytkowania. Wykorzystywany w naszej ofercie dla tkanin tzw. reach CVC ( bogata zawartość bawełny np. 75 bawełna/25 Poliester, 80 bawełna/20 poliester lub więcej). Ten rodzaj wykończenia działa dodatkowo na łatwiejszy efekt prasowania z ang. Easy to iron (ETI) lub wspomagająco efekt użytkowania gotowego wyrobu z ang. Easy Care (EC).

TKANINY NA KOSZULE - CONAS WYRÓŻNIA?

Wyższym poziomem obróbki chemicznej tkanin bawełnianych to wykończenie Liquid Ammonia (LA), Liquid Ammonia + Precure(LA+PRECURE)  oraz Moiscure (LA+MC). To skomplikowane procesy chemiczne wykonywane w kilku fabrykach na świecie, mające na celu taka obróbkę tkaniny koszulowej powodującą doskonałe użytkowanie podczas codziennych zajęć jak również po praniu w procesie konserwacji. Niejednokrotnie bawełna tak wykończona amoniakalnie zachowuje się jak włókna syntetyczne, które są bardzo mało podatne na zagniecenia, a jednak zachowuje swoje naturalne cechy jako włókno ekologiczne. Pamiętajmy o tym, że wykończenie amoniakalnie nie jest kancerogenne, czyli nie jest szkodliwe dla człowieka. Mniej popularnymi rodzajami wykończenia występującymi w naszych tkaninach na koszule są:  Silky touch i Paper touch. To pierwsze ma na celu imitowanie tkaniny wykonanej z jedwabiu, jego delikatny chwyt czasem jest walorem na który zwracają uwagę wymagający klienci. Paper touch to imitacja chwytu papierowego trochę szorstkiego charakteru jakim jest kartka papieru.  Należy tutaj nadmienić, iż wszystkie włókna bawełniane przed procesem barwienia i wykończania są merceryzowane. Dzięki tym wszystkim specjalnym wykończeniom oferowane tkaniny koszulowe oraz tkaniny bluzkowe produkty mogą zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Tkaniny bawełniane poddawane wcześniej opisanej obróbce termicznej, mechanicznej oraz chemicznej bardzo dobrze się konserwują i posiadają wysokie wskaźniki dotyczące gniotliwości jak na tkaniny bawełniane ( tzw. wskaźnik DP od 2,5 do 3,5 ) , uchodzące według stereotypów za bardzo wymagające w codziennym użytkowaniu.

Tkaniny koszulowe i bluzkowe maja wykończenia plamoodporne z ang. Oil resistand. Powodujące bardzo niską wchłanialność różnego rodzaju płynów. Idąc na imprezę nie straszne nam plamy po winie lub sosie a co najgorsze kawałki jedzenia.

Tkaniny flanelowe dostępne w naszej ofercie posiadają wykończenie typu 1-side brushing albo 2-side brushing ( jedno i dwustronnie szczotkowane). Doskonały materiał na koszulę dla mężczyzny na chłodne dni bardzo przyjazny dla skóry albo bluzkę oversizową dla kobiety, bardzo popularne ostatnio. Nasze tkaniny koszulowe mogą zawierać wykończenie o podwyższonej jakości bieli ( long lastic white) albo doskonałej trwałości koloru czarnego ( jet black).

TKANINY KOSZULOWE SZEROKI WYBÓR

Bardzo ciekawą i innowacyjną ostatnimi czasy konstrukcją, która pojawiła się w naszej ofercie jest tkanina koszulowa w wykończeniu Natural Stretch. Poprzez specjalną konstrukcje przędzy bawełnianej wytwarzana poprzez dodatkowy spinning przędzy bawełnianej zostaje jej nadany dodatkowy elastyczny charakter. Powodując, że tkanina koszulowa bez udziału przędzy elastycznych potrafi pracować i rozciągać się nawet do 10 procent. Dzięki temu otrzymujemy naturalna tkaninę np. w 100% bawełnie w elastycznej konstrukcji. Ta technologia dostępna jest również dostępna w mieszankach poliestrowo-bawełnianych.

Ostatnio w naszej ofercie materiałów na koszulę pojawiła się dzianina tzw. jersey. To bardzo ciekawe rozwiązanie na rynku, powodujące bardzo duży komfort użytkowania. Nasze dzianiny dostępne w ofercie są wykończone amoniakalnie co sprawia doskonałe użytkowanie finalnego produktu jakim jest koszula lub bluzka. W naszej ofercie posiadamy obecnie kilkanaście deseni w różnych kolorach. Cześć materiałów na koszulę jest dostępna również w naszym magazynie w Rzgowie.

TKANINY NA KOSZULE - NASZA OFERTA

Nasza oferta to nie tylko tkaniny w kompozycji mieszanej bawełniano- poliestrowej czy czystej bawełnie. Sapor Textile wprowadza również z dużym sukcesem tkaniny bawełniane z dodatkiem elastanu. Coraz częściej nasi klienci stosują tego typu tkaniny na koszule, charakteryzujące się bardzo dużym komfortem użytkowania. Uszycie koszuli lub bluzki z takiego materiału w wykroju z ang. slim ( szczupły ) powoduje bardzo dobre dopasowanie do ciała, szczególnie cenione przez kobiety, ale staje się również pewnym kanonem u mężczyzn. Nasza oferta zawiera wysokiej jakości w tej kompozycji (CO/EL) produkty wykończone w systemie łatwej konserwacji -Easy Care albo amoniakalnym. Zazwyczaj stosowanym składem surowcowym jest połączenie 97 bawełna/ 3 elastan lub zbliżonym. W niektórych przypadkach tkanin koszulowych oraz tkanin na bluzki tolerancja pracy, czyli elastyczność takiej tkaniny dochodzi od 10 do 30 procent.

Dla jeszcze bardziej wymagających klientów w naszych fabrykach możemy wyprodukować tkaninę na koszulę tzw. 4-way stretch. Tego typu konstrukcja tkaniny koszulowej powoduje dodatkową jej elastyczność nie tylko po wątku, czyli po szerokości tkaniny ale również po osnowie, czyli po długości.

Nasza oferta tkanin koszulowych oraz tkanin bluzkowych to prawie 3000 pozycji i deseni. Cześć bazowych asortymentów jest dostępna w naszym magazynie w Rzgowie.

JEDNOBARWNE

KOLOROWO TKANE

DRUKOWANE

BLUZKOWE

TKANINA NA MASECZKI

Czas realizacji zaczyna się od 10 dni.

customer-service

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz jakieś pytania lub chcesz poznać szczegóły naszej oferty? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.